روز شمار جشنواره
تا روز برگزاری رویداد : پایان یافتتا پایان ثبت نام در رویداد: پایان یافتتا پایان مهلت ارسال اثر: پایان یافت


راهنمای نگارش ایده های پژوهشی

راهنمای نگارش ایده های پژوهشی

صاحبان طرح موظف هستند ایده پیشنهای خود را در قالب فرمت ارائه شده در وبسایت جشنواره و حداکثر تا 2000 کلمه( بیان مسئله تا سایر توضیحات) به ایمیل nfsad.ir@gmail.com تا پایان زمان اعلام شده ارسال نمایند.

1- نام و نام خانوادگی صاحبان ایده: در این قسمت نام و شماره تلفن تمام افرادیکه در ایجاد و نوشتن ایده حاضر همکاری داشته اند به صورت کامل نوشته می شود. ترتیب نام افراد اختیاری می باشد ولی ترجیحا نفر اول، فرد نوشته می شود که بیشترین میزان همکاری را در ارائه ایده داشته باشد.

2- دانشگاه و دانشکده: در این قسمت نام دانشگاه همراه با دانشکده تحصیل افراد صاحب ایده نوشته می شود.

3- عنوان ایده: در این قسمت عنوان ایده نوشته می شود، باید دقت گردد که عنوان ایده باید متناسب با اصل موضوع باشد و در عین اختصار در بردارنده اصل موضوع و گویای مطلب باشد.

4- زمینه ایده :در این قسمت زمینه ایده مورد نظر در رابطه با علوم پایه ، علوم بالینی، علوم بهداشت، مدیریت و .... به همراه شاخه مورد نظر آن نوشته می شود. (مثال: علوم پایه/ میکروب شناسی)

5- بیان مساله (بیان اهمیت، ضرورت و کاربرد ایده بر اساس نیازسنجی های انجام شده): در این قسمت ابتدا با توضیح مختصر در رابطه با موضوع بیان شده به توضیح ارتباط موضوع با ایده مطرح شده بپرداخته می شود. مشکلات حاضر که سبب طرح ایده شده است از جمله مطالبی است که باشد مطرح گردد.

6- هدف و اهداف اختصاصی: دراین قسمت اهداف مربوط به طرح ایده و هدف اصلی و اختصاصی از طرح ایده، همراه با ذکر اهداف جزئی ذکر می گردد. هدف کلی در کل شامل عنوان ایده مطرح شده می باشد، که از چندین هدف اختصاصی تشکیل شده است.

مثال:هدف کلی:. افزایش سطح علمی صنعتگران دانشجویان،نخبگان و مخترعی 

اهداف اختصاصی: _استفاده از وسایل کمک آموزشی برای افزایش سطح علمی صنعتگران، مخترعین دانشجویان.

 _استفاده از اساتید مجرب افزایش سطح علمی دانشجویان

 _برگزاری کارگاه های مهارتی در شاخص های(ثبت ایده و اختراع ،تجاری سازی ایده و اختراع، کسب و کار ، کارآفرینی و استارت آپ )که این کارگاه ها پس از پایان جشنواره بلافاصله در دوره های 3 ساعته 6ساعته و 9ساعته که به صورت حضوری و توسط اساتید صاحب نام و مطرح کشور برگزار خواهد شدکه این مسئولیت توسط مسئولین اجرا و برگزاری کارگاه ها هدایت میشود.

7-روش اجرا و راه حل: روش اجراي طرح بايد حاوي نكات كليدي روش كار باشد، به نحوي كه مراحل مختلف را از ابتدا تا انتهاي ایده به وضوح ترسيم نمايد.

8 کاربرد ایده و نقاط قوت آن: در این قسمت باید به کاربرد هایی که ایده ی ارائه شده در زمینه های مختلف و یا در رفع مشکلات می تواند داشته باشد اشاره شود. علاوه بر این باید به نقاط قوت ایده ارائه شده نسبت به روند ها، روش ها و فرایند های حاضر اشاره گردد.

9- نقاط ضعف ایده و موانع بر سر راه: در این قسمت باید به نقاط ضعف ایده ارائه شده نسبت به روند ها، روش ها و فرایند های حاضر اشاره گردد. در صورتی که بر سر راه اجرای ایده ارائه شده مانعی اعم از مشکلات اعتباری ، زیر ساختی و یا غیره وجود دارد، موانع را نام ببرید.

10- آیا این ایده برای بار اول است که مطرح می شود؟ ا گر نه، مصادیق مشابه را نام ببرید. : در این بخش صاحب ایده ارائه شده باید در رابطه با نوآوری ایده خود توضیح دهد که آیا موارد مشابه ایده ارائه شده آیا در مناطق ،مراکز و یا شرایط دیگر مصداق دارند یا خیر. در صورت وجود مصادیق را نام ببرید و در صورت نیاز توضیح دهید.

11- آیا ایده ی پیشنهادی به سرمایه گذاری اولیه نیاز دارد؟ در صورت نیاز این سرمایه گذاری را چقدر پیش بینی می کنید؟: در این بخش صاحبان ایده ارائه شده باید به میزان سرمایه تقریبی که برای شروع اجرای ایده و تداوم آن لازم می باشد اشاره کنند.

12-سایر توضیحات: صاحبان ایده ارائه شده در صورتی که بندهای مذکور قبل نتوانند جوانب لازم ایده ارائه شده را در بر بگیرند می توانند در این بخش توضیحات تکمیلی را ارائه دهند.

13- امضاء صاحبان ایده: در این بخش باید تمام صاحبان ایده امضاء خود را درج نمایند.

ورود و ثبت نام
کاربر گرامی در صورتی که ثبت نام نکرده اید ، با کلیک روی دکمه زیر در سایت ثبت نام نمایید . به کمک کنترل پنل خود می توانید از امکانات سایت استفاده کنید .


تماس با دبیرخانه
تلفن ثابت

09393363346

021-66908863 

 

نمابر

02166908374 

ایمیل

nfsad.ir@gmail.com

آدرس

تهران بزرگراه فتح، کیلومتر9. دفتر معاونت علمی جشنواره ملی صد

سامانه مدیریت جشنواره های برنا